logo jesienne metamorfozy
Joga dla dzieci,  Materiały do jogi

Pudełko Skarbów Jogi “JESIENNE METAMORFOZY”

Pudełko Skarbów Jogi “Jesienne metamorfozy” to zestaw materiałów wspierających praktykę jogi z dziećmi zarówno w rodzinie, jak i instytucji edukacyjnej. Mimo iż większość instrukcji jest sformułowana w liczbie pojedynczej, zadania może wykonywać jednocześnie cała rodzina lub grupa.

Trzecia edycja pudełka wprowadza w tematykę JESIENI.

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką jogi dla dzieci i jogi rodzinnej planuję udostępnić Pudełka Skarbów Jogi na wszystkie cztery pory roku.

prezentacja III edycji Pudełka Skarbów Jogi
Pudełko Skarbów Jogi “Jesienne metamorfozy”

Elementy Pudełka Skarbów Jogi

W Pudełku Skarbów Jogi znajdują się 4 główne tematy (obszary działania), odpowiadające elementom jogi dla dzieci. Znajdziecie wśród nich: ruch (praktyka asan), oddech, uważność (zawierająca w sobie także relaksację) oraz zrób to sam/a, czyli prace plastyczno – techniczne.

O elementach jogi dla dzieci możecie poczytać więcej pod adresem: https://skarbyjogidladzieci.pl/elementy-jogi-dla-dzieci/

W Pudełku “Jesienne metamorfozy” mimo tej samej ilości aktywności jak w poprzednim, pojawiło się więcej kart pracy przygotowanych do wykorzystania podczas praktyki.

Poniżej dokładnie prezentuję jakie ćwiczenia i materiały znajdują się w poszczególnych tematach.

RUCH

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_ruch.png

Temat ten obejmuje praktykę asan z wykorzystaniem jogowego opowiadania, kart z pozycjami oraz gry planszowej.

Odnajdziecie w nim:

 • Jogowe opowiadanie “Jesienne przygotowania do zimy” z elementami historii przedstawionymi za pomocą asan;
 • Karty jogowe z 14 pozycjami wykorzystanymi w opowiadaniu oraz z instrukcją wykonania asany – do samodzielnego pokolorowania i ozdobienia;
 • Propozycje zabaw z kartami jogowymi dla całej rodziny;
 • Gra “Wirujące asany” na dwóch planszach z wyszczególnionymi grupami pozycji; instrukcja działania oraz pomysły na zabawy dodatkowe.

ODDECH

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_oddech.png

Rozwijanie świadomego i pogłębionego oddechu to bardzo ważny element jogi. Prawidłowe wzorce oddechowe znacznie wpływają na jakość życia.

W temacie tym odnajdziecie:

 • Oddechy z jesiennym liściem – wykonywanie oddechów według instrukcji na karcie, sprzyjających koncentracji i odnalezieniu spokoju;
 • Pompony, słomka i ilustracja do “Oddechu zrzucającego jesienne liście” – uświadamianie oddechu, wydłużanie go i dostosowywanie mocy wydechu,
 • Oddech ziewającego zajączka – ćwiczenie oddechowe wywołujące ziewanie, a tym samym dotleniające i pobudzające organizm,
 • Oddech ptaków odlatujących na zimę – ćwiczenie z wizualizacją i ruchem, pomagające w wyciszeniu oraz odnalezieniu spokoju.

UWAŻNOŚĆ

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_uwaznosc.png

Uważność (z ang. mindfulness) zawiera w sobie wiele elementów, np. rozwijanie zdolności identyfikowania emocji, kształtowanie świadomości ciała, pogłębianie oddechu, a także wspieranie zdolności relaksacji i praktykę wdzięczności.

W temacie tym znajdują się:

 • „Jesienne skarby” – ćwiczenie uważności koncentrujące na obserwacji otoczenia, doznaniach płynących ze zmysłów i odkrywaniu darów jesieni,
 • „Listki życzliwości” – ćwiczenie rozwijające zdolność działania na rzecz innych, dbania o ich samopoczucie i zwracania uwagi na ich potrzeby,
 • „Detektyw jesiennych zmian” z kartą obserwacji – ćwiczenie rozwijające zdolność obserwacji otoczenia, zauważania najmniejszych zmian oraz wspierające koncentracją na doznaniach zmysłowych,
 • „Jesienne przemiany” – opowieść relaksacyjna, skłaniająca do akceptacji zmian, a także przywracająca poczucie harmonii i wewnętrznego spokoju;
 • Relaksacja zmęczonego misia” – opowieść relaksacyjna w oparciu o metodę relaksacji Anny Polender, polegającej na pogłębianiu w ciele uczucia zmęczenia co sprzyja jego całkowitej relaksacji.

ZRÓB TO SAM/A

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_zrobtosam_a.png

Zrób to sam/a to moment na dziecięcą (lub rodzinną) twórczość i kreatywność. Prace plastyczne wspaniale relaksują, wspierają małą motorykę i koncentrację.

W kopercie znajdują się elementy niezbędne do wykonania następujących projektów:

 • Żółw z pestkami dyni i plasteliną (będą potrzebne nożyczki);
 • Jesienna dynia z kolorowego papieru (proszę przygotować klej i nożyczki);
 • Ogryzek jabłuszka z patyczków kreatywnych i papieru kolorowego (przydadzą się nożyczki i mazak);
 • Mandala do pokolorowania.

Pudełko Skarbów Jogi stanowi dobre narzędzie do wartościowego i konstruktywnego spędzenia czasu RAZEM. Wspólne wykonywanie zadań wzmacnia więzi w rodzinie, rodzi wzajemne zrozumienie, generuje pozytywne emocje i jest źródłem dobrej zabawy.

Wykorzystanie Pudełka w instytucjach edukacyjnych sprzyja integracji dzieci, rozwijaniu współpracy w grupie, empatii, życzliwości i zdolności skupiania uwagi.

Ćwiczenia wspierają koordynację ruchową, koncentrację, rozwijają świadomy oddech i zdolność rozpoznawania emocji, uczą odpuszczania i odpoczynku, rozwijają wyobraźnię. Więcej o korzyściach jogi dla dzieci możecie przeczytać tutaj.

Zakup Pudełka Skarbów Jogi

Oprócz Pudełka “Jesienne metamorfozy” w sprzedaży nadal znajdują się poprzednie edycje Pudełek: “Witaj Wiosno” i “Letnie przygody” oraz zestawy Pudełek w różnych konfiguracjach.

Cena Pudełka Skarbów Jogi “Jesienne metamorfozy” to 59 zł (+ koszty wysyłki).

sprzedaż pudełka

PRZEDSPRZEDAŻ Pudełka Skarbów Jogi “Jesienne metamorfozy” rozpocznie się w poniedziałek 13 września 2021 !

WYSYŁKA planowana jest od 20.09.2021

UWAGA PROMOCJA!

do niedzieli 19.09.2021:

Pudełko Skarbów Jogi “Jesienne metamorfozy” w cenie 54 zł (+koszty wysyłki)

Promocją zostają objęte także Zestawy Pudełek – szczegóły w sklepie.

Jak złożyć zamówienie?

Aby zakupić Pudełko zapraszam od poniedziałku 13.09 na stronę sklepu klikając w przycisk obok:

lub bezpośrednio w wybraną opcję zakupu:

Gorąco polecam!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Twój koszyk
0