O mnie


Nazywam się Agnieszka Wyrembak

Wprowadzam dzieci i młodzież w świat jogi i uważności oraz inspiruję dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów, terapeutów) do wspólnej praktyki jogi z dziećmi.

Znajdziesz u mnie sporo inspiracji i wskazówek dotyczących jogi i uważności, a także pomoce, które idealnie sprawdzają się podczas zajęć!

Podpowiem Ci, jak zachęcić dzieci do praktyki jogi, co robić, gdy trudno im się wyciszyć i zaproponuję oryginalne pomysły na wprowadzanie uważności do codziennego życia.

Zapraszam także na moje zajęcia w Katowicach i Dąbrowie Górniczej.

Zależy mi na tym, aby jak najwięcej dzieci i nastolatków spotkało się z jogą, bo każdego dnia obserwuję, jakie wspaniałe efekty przynosi ona dla ich rozwoju.

Skąd się tutaj wzięłam?

Już jako 6-letnia dziewczynka deklarowałam, że chcę być “przedszkolanką”. Kilkanaście lat później poczułam jednak, że chcę wspierać ludzi borykających się z życiowymi trudnościami. W ten sposób zostałam socjologiem, pracownikiem socjalnym i pedagogiem ze specjalizacją resocjalizacja.

Po kilku latach w świetlicy przypadkowo odkryłam pedagogikę Marii Montessori, która całkowicie porwała moje serce. Wtedy też odkryłam inne podejście do dzieci, pełne szacunku, zrozumienia i akceptacji, zrezygnowałam też z koncepcji kar i nagród. Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunkach Edukacja wczesnoszkolna i przedszkola oraz Język angielski w edukacji zintegrowanej.

W anglojęzycznym przedszkolu Montessori pracowałam przez prawie 7 lat. Podczas ostatniego roku, poniekąd dzięki pandemii, znalazłam się na ścieżce z drogowskazem “joga dla dzieci”. Ukończyłam kursy instruktorskie jogi dla dzieci i młodzieży oraz jogi rodzinnej, a także zostałam trenerem metod relaksacyjnych dla dzieci. Temat ten tak bardzo do mnie przemówił, że zrezygnowałam z pewnego etapu i podjęłam się prowadzenia własnej działalności. Tak oto powstały Skarby jogi dla dzieci.

10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą nauczyło mnie, aby każde z nich traktować jak “czystą kartę”. Każdego wychowanka poznaję “na nowo” i powoli odkrywam drogę do kontaktu między nami. Nieustannie poszukuję też sposobów na rozwijanie relacji, wspieranie rozwoju dzieci, udzielanie im wsparcia, gdy tego potrzebują.

Nie przestaję się uczyć!

W swojej pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystuję wiedzę i umiejętności, które zdobyłam na następujących kursach i szkoleniach:

  • Trener oddechu dzieci i dorosłych,
  • Joga integralna – moduł 2. “Praca z dziećmi ze spektrum autyzmu”,
  • Joga integralna – moduł 1. „Ruch, oddech, mindfulness i compassion dla dzieci”,
  • “Mindfulness, czyli trening uważności dla ucznia i nauczyciela”,
  • “Jak kierować rozwojem emocjonalnym dzieci w wieku przedszkolnym?”,
  • “Arteterapia w pracy nauczyciela i pedagoga”,
  • “Trening umiejętności społecznych (TUS) – terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu”,
  • “Metoda Integracji Sensorycznej (SI), wspomaganie rozwoju dziecka w placówce edukacyjnej i w domu”,
  • “Trening skutecznego rodzica Thomasa Gordona”,
  • Warsztaty „Bliżej siebie, bliżej innych. O komunikacji z poziomu serca” inspirowane Porozumieniem bez Przemocy (NVC).

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Zapraszam na zajęcia jogi dla dzieci i jogi rodzinnej w Katowicach i Dąbrowie Górniczej.

Podpowiem Ci jak wprowadzić jogę do codziennego życia swojej rodziny, klasy szkolnej lub grupy przedszkolnej. W mediach społecznościowych oraz na blogu regularnie dzielę się pomysłami na wprowadzenie jogi i uważności do codziennego życia.

Zaproponuję Ci także materiały, które wzbogacą praktykę z dziećmi. W sklepie Skarbów Jogi dla dzieci znajdziesz boxy kreatywne “Pudełka Skarbów Jogi” pełne materiałów do jogi, uważności i działań kreatywnych, scenariusze zajęć jogi dla dzieci z okazji świąt nietypowych oraz tematyczne karty z pozycjami jogi.

Dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie:

Bardzo mi miło gościć Cię na stronie Skarby jogi dla dzieci!

Namaste 🙏
Twój koszyk
0