instruktor jogi dla dzieci
Joga dla dzieci,  Samorozwój

Spełniona instruktorka jogi dla dzieci

Rozpoczynając przygodę z jogą dla dzieci mamy zwykle spore oczekiwania. Pewnie niejednej z nas kołatało się po głowie, że będzie wspierać dzieci w rozwoju, że zadba o ich zdrowie psychiczne, że pomoże im wykształcić wartościowe nawyki. I tak, to wszystko jest możliwe! Należy w tym wszystkim pamiętać też jednak o sobie i odpowiednio zadbać o swój warsztat pracy. W niniejszym artykule podpowiem Ci, na co może zwrócić uwagę instruktorka jogi dla dzieci, aby w swojej misji nie porzucić siebie samej!

Aby zadbać o spełnienie zawodowe, zadbaj o tych kilka rzeczy:

Przyjmuj zlecenia, które są w zgodzie z Tobą

Zdaję sobie sprawę, że jako początkująca instruktorka jogi dla dzieci nie od razu możesz sobie pozwolić na przebieranie w ofertach. Nie ma jednak chyba nic gorszego niż miejsce pracy, w którym się męczymy. Dlatego też, jeżeli masz taką możliwość, wybieraj do współpracy miejsca, w których czujesz się dobrze i odnajdujesz podobną energię do swojej. Dzięki temu będziesz przychodzić na zajęcia z radością i efektywnie pomnażać ją razem z dziećmi.

Dopasuj ilość zleceń do swoich możliwości

Prowadząc swoją działalność, miewamy obawy, czy uda nam się zarobić tyle, aby móc spokojnie żyć. Bywa, że z lęku bierzemy na siebie zdecydowanie za dużo zleceń. Może i suma w kasie się zgadza, ale nasza efektywność, motywacja i zapał na tym cierpią. A co za tym idzie, przeprowadzamy zajęcia gorszej jakości. Czy nie lepiej ograniczyć ilość zajęć, dbać o ich wysoką jakość, a dzięki temu mieć podstawy, aby podnieść stawki?

Zadbaj o swoją regenerację i spokój

“Z pustego nawet Salomon nie naleje” jak głosi pewne przysłowie. Każda instruktorka jogi dla dzieci, podobnie jak każda inna specjalistka pracująca z ludźmi powinna zadbać o swoje zasoby. Interakcje z innymi, hałas i wielość bodźców to codzienność pracy z dziećmi.

Funkcjonując na ciągłym zmęczeniu ciężko o nowe pomysły, kreatywność i motywację do działania! Uwierz mi. Czas poświęcony na odpoczynek nie jest czasem straconym. Jest inwestycją w dobrze wykonaną pracę. Gdy jesteś wypoczęta, masz więcej energii, aby dzielić się nią z innymi!

Zadbaj o kontakt z innymi osobami z branży

Pewnie niejednokrotnie mierzyłaś się sama z jakiś zawodowym problemem. Domyślam się, jak trudno było znaleźć właściwe rozwiązanie, gdy nie miałaś obok siebie kogoś, kto rozumiałby tę “branżę”.

Utrzymują kontakt z osobami, które zajmują się podobnymi rzeczami, zwiększamy swoją szansę na pozytywne poradzenie sobie z trudnością. Poproszenie o pomoc może być źródłem wielu wartościowych rozwiązań. W końcu co dwie głowy to nie jedna! Ponadto możliwość rozmowy z kimś, kto rozumie, pomaga uporać się z trudnymi emocjami i myślami. Tym samym znacznie lepiej smakuje odniesiony sukces zawodowy, nawet ten najmniejszy, jeżeli możemy się nim z kimś podzielić, a ta osoba rozumie drogę, którą przeszłyśmy.

Baw się zajęciami!

Wiem, że chcesz przeprowadzić zajęcia jak najlepiej! Nie zapominaj jednak o tym, aby podczas zajęć dobrze się bawić! Gdy dane ćwiczenie sprawia Ci radość, zachęcasz dzieci do zaangażowania się! Poszczególne aktywności mają służyć dzieciom, ale mogą też służyć Tobie! Dlaczego nie miałabyś cieszyć się aktywnościami razem z uczestnikami zajęć?

Dokształcaj się

Przyznam Ci się do czegoś… Nic nie motywuje mnie do działania lepiej niż kolejne ukończone kursy i szkolenia. Uwielbiam ten stan, gdy głowa kipi od nowych inspiracji i pomysłów i nie mogę się doczekać, aby dzielić się nimi z dziećmi!

Podnoszenie swoich kwalifikacji wyposaża się w nowe narzędzia do radzenia sobie z dziećmi, dzięki czemu wzrasta Twoja pewność siebie i poczucie kompetencji. A od tego już tylko krok do spełnienia!

Sięgaj po gotowe rozwiązania

Znam ten impuls początkującej instruktorki jogi dla dzieci, który podpowiada, aby robić wszystko samej! To on sprawia, że każdą wolną chwilę przeznaczasz na obmyślanie zajęć, tworzenie scenariuszy czy przeczesywanie internetu w poszukiwaniu nowych inspiracji. Obawiam się jednak, że to najlepsza droga do szybkiego wypalenia się.

To nic złego jeśli zdecydujesz się skorzystać z gotowych materiałów do zajęć, jeśli sięgniesz po scenariusz przygotowany przez kogoś innego. Lepiej zadbać o swoją energię i spożytkować ją podczas spotkania z dziećmi, niż stracić ją na przygotowania i na zajęcia przyjść “bez życia”.

Pamiętaj, że jesteś ważna i masz prawo zadbać o siebie! Masz także prawo dążyć do poczucia spełnienia zawodowego! W końcu szczęśliwa instruktorka jogi dla dzieci to szczęśliwi mali jogini!

A ja życzę Ci jak najwięcej sukcesów i momentów, w których jesteś z siebie dumna!

Zobacz, co może Ci w tym pomóc:

Przygotowuję dla Ciebie miejsce, które pozwoli Ci zadbać o większość z powyższych punktów!

Skarbiec jogi dla dzieci to platforma subskrypcyjna z dostępem do gotowych materiałów, szkoleń tematycznych, sesji pytań i odpowiedzi (burz mózgów) i nieskończonej liczby inspiracji co tydzień.

👉 Premiera Skarbca będzie miała miejsce w lutym. Aby jako pierwsza dowiedzieć się o otwarciu wrót, zapisz się na listę zainteresowanych <-.

materiały do jogi dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Twój koszyk
0