prezenty dla dzieci joga
Joga dla dzieci

Jogowe prezenty dla dzieci

Święta za pasem, warto więc zdecydować się, jakie prezenty chcemy podarować (naszym) dzieciom. Czy chcemy, aby prezenty służyły wyłącznie zabawie? Czy może zależy nam także na tym, aby niosły ze sobą dodatkową wartość. Na rynku dostępna jest cała gama wartościowych zabawek, które nie tylko bawią, ale także wspierają dziecięcy rozwój. Wśród nich znajdują się także różnego rodzaju książki i akcesoria wykorzystywane na zajęciach jogi dla dzieci. W artykule przeczytasz, jakie jogowe prezenty sprawdzą się dla dzieci.

Jogowe prezenty dla dzieci

Każdego dnia obserwuję, jak dziecięce oczy rozpalają się na widok pewnych akcesoriów, które wykorzystują na zajęciach jogi. Jednocześnie obserwuję też, jak wybrane pomoce jogowe i książki tematyczne pozytywnie wpływają na ich samopoczucie i rozwój. Sprawdź, jakie są ulubione przez dzieci jogowe prezenty.

Klepsydra żelowa

klepsydra sensoryczna

To jest zdecydowany hit! Nie zdarzyło mi się, aby któreś dziecko powiedziało, że nie lubi tej pomocy. Żel przelewający się przez klepsydrę fascynuje dzieci, a tym samym wzmacnia ich zdolność skupienia i koncentracji uwagi. Klepsydra to świetne narzędzie wspierające rozwój i praktykę uważności.

Klepsydry można zakupić w sklepach z zabawkami lub popularnych serwisach zakupowych. Zabawkę tę można wyszukiwać pod hasłem klepsydra żelowa, klepsydra sensoryczna, klepsydra z płynem. Dostępne są różne wzory i kształty.

Piłka sferyczna

Piłka ta znana jest z odpustów czy straganów z zabawkami w miejscowościach turystycznych. Na jodze dla dzieci zyskuje ona jednak nowe zastosowanie. Wykorzystujemy ją do prezentacji oddechu dzieciom. Rozkładając piłkę, demonstrujemy wdech, gdy nasza klatka piersiowa się rozszerza. Składając piłkę, mówimy o wydechu.

Wykonując oddechy z piłką, dzieci nabierają uważności i gotowości do obserwacji swojego oddechu. A dobrze już wiadomo, że świadome oddechy potrafią wspaniale wyciszyć i zrelaksować nie tylko dzieci.

piłka sferyczna

Piłki sferyczne można zakupić na stacjonarnych straganach lub w internetowych sklepach z zabawkami.

Poduszka na oczy

poduszki relaksacyjne na oczy

Większość dzieci ma trudność z poddaniem się relaksowi. Z poduszką na oczy przychodzi im to znacznie łatwiej. Szczególnie starsze dzieci i takie, które uczęszczają na jogę już trochę dłużej, doceniają możliwość skorzystania z poduszki relaksacyjnej. Poduszeczka delikatnie obciąża oczy, dając układowi nerwowemu znać, że pora na odpuszczenie i odpoczynek. Na rynku dostępne są poduszki, zawierające w środku kwiaty lawendy, której zapach dodatkowo działa kojąco i rozluźniająco.

Poduszeczki dostępne są w sklepach z jogowymi akcesoriami.

TYLKO DO 31 GRUDNIA !

Pudełko Skarbów Jogi

Pudełko Skarbów Jogi to pierwszy w Polsce box kreatywny z aktywnościami skoncentrowanymi wokół praktyki jogi i uważności z dziećmi.

W każdym Pudełku znajdują się karty zorientowane wokół 4 tematów przewodnich:

  • RUCH – opowieść jogowa oraz karty z pozycjami jogi,
  • ODDECH – ćwiczenia oddechowe wraz z akcesoriami,
  • UWAŻNOŚĆ – opowieści relaksacyjne oraz ćwiczenia mindfulness,
  • ZRÓB TO SAM/A – mini-zestawy do samodzielnego wykonania prac plastycznych z mandalą do pokolorowania.

W ofercie znajdują się 4 Pudełka nawiązujące tematyką do 4 pór roku.

Pudełka Skarbów Jogi możesz nabyć w sklepie Skarbów Jogi dla dzieci.

Do 16 grudnia zakupisz je 10 % taniej!

Karty z pozycjami jogi

Dzięki nim Twoje dziecko będzie miało dostęp do jogi każdego dnia! Na rynku dostępnych jest coraz więcej różnych zestawów kart z asanami przeznaczonych do korzystania przez dzieci.

Jeżeli chodzi o gotowe, wydrukowane karty to moim zdecydowanym faworytem są karty stworzone przez Justynę Dulny z Moja Joga. Karty są przepięknie ilustrowane, kolorowe i bardzo lubiane przez dzieci. Do tego Justyna ma także w swojej ofercie plakaty z asanami dla dzieci.

karty z asanami dla dzieci

Jeżeli zaś interesują Cię karty tematyczne (z tematycznym motywem przewodnim) i masz możliwość, aby samodzielnie wydrukować karty zapisane w formacie PDF, to zachęcam Cię do zajrzenia do sklepu Skarbów Jogi dla dzieci. Znajdziesz tutaj karty z dinozaurami, zwierzętami kontynentów, z obiektami kosmicznymi i świątecznymi elementami.

Karty mindfulness

magiczna chwila

To świetny prezent dla całej rodziny. Wspólna praktyka uważności (mindulness) niesamowicie zbliża rodzinę. W sprzedaży pojawia się coraz więcej różnych zestawów kart. Ja osobiście korzystam z dwóch, z których jestem bardzo zadowolona.

Pierwszy zestaw to Chwilołapki stworzone przez Myślorysy. Karty są cudownie ilustrowane — poszczególne obrazki zachwycają i chwytają za serce. W zestawie znajduje się 30 kart rozwijających główne obszary uważności: oddech, zmysły, emocje, życzliwość i wdzięczność, relaksację, obserwację myśli.

Drugi zestaw to wydane we wrześniu przez wydawnictwo Cojanato karty “Magiczna chwila”. W zestawie znajduje się 60 kart. Opisane aktywności dotyczą nie tylko głównych obszarów uważności, ale także wprowadzają działania związane z kontaktem z przyrodą.

Mam nadzieję, że w powyższych propozycjach znajdziesz coś dla siebie i dzieci. Jeżeli coś jeszcze wydaje Ci się dobrym pomysłem na jogowy prezent dla dzieci, koniecznie podziel się tym w komentarzu.

Warto pamiętać też o tym, że przygotowania do Świąt nie muszą być gorączkowym szaleństwem. O tym, jak spokojnie i uważnie przygotować się do Świąt przeczytasz w poprzednim artykule <-

A tymczasem życzę Ci udanego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Twój koszyk
0